من یک مامور زحمت کش ثبت احوال هستم

 

      چند سال پیش می خواستم آمار یه دختر رو در بیارم، نمی دونستم خونوادش کیه شمارش چیه ... توی دفترچه تلفن گشتم دنبال کسایی که فامیلشون باهاش یکی بود. چون تو شهر کوچیک بود و اون فامیل هم زیا نبود می شد با آزمون و خطا پیداش کرد!! چندتا رو زنگ زدم گفتن اشتباهه. اونی که می گی نداریم. الکی می گفتن. بعدا فهمیدم که همشون با هم فامیل بودن. خلاصه دیدم اینجوری نمیشه یه فکری به سرم زد.
از تلفن عمومی! زنگ زدم به مورد بعدی یه آقا برداشت، خیلی جدی گفتم من از اداره ی ثبت تماس می گیرم. خانمی به اسم فلانی اطلاعاتی که به ما دادن برای صدور کارت ملی ناقصه و متاسفانه شماره ی تلفنشون رو هم ندادن. شما می شناسیدشون؟
بله می شناسم.
می تونید به ما کمک کنید اطلاعاتشون رو تکمیل کنیم؟
بله حتما!!
اسم پدر خانواده چیه؟چند سال داره؟ شغلش چیه؟ ...
پدرشون خدابیامرز پارسال فوت کرد. مرد خوبی بود. مریض بود.
خدا رحمتشون کنه. خب در مورد بچه هاشون بگین؟
بچه های خانم اولش یا الانی؟!!؟
هردو رو لطفا.
خب 4 تا بچه از خانم قبلیش داشت به اسم های .... یکیشون فلان جا کار می کنه، یکی فلان جا درس می خونه و .... از زن دومشم 2 تا دختر ... ساله و ...ساله. طفلکیا الان که احتیاج داشتن که یه مرد پشتشون باشه یتیم شدن.
اسم دخترا چیه؟
... و ... هست.دخترای پاکین. یکیشون پیش دانشگاهیه  یکیشون راهنمایی.
که اینطور. اقا خیلی لطف کردین.از کمکتون ممنون. راستی شمارشون رو می دونید که اگه باز مشکلی بود مزاحم شما نشیم؟
مریم..مریم.. بابا شماره ی سارا اینا چنده؟
22222222
آقا ممنون.
خواهش می کنم. خدا بهتون قوت بده که انقدر زحمت می کشین.
چرا شماره ای که افتاده از کیوسکه؟ مگه ثبت نیستین؟ ساعتم که 5 عصره. مگه عصرام بازه؟
نه این موضوع چند وقته درگیرم کرده. الان کسی رو دیدم شماره ی شما رو بهم داد. منم از نزدیکترین کیوسک زنگ زدم.
آها، بازم مرسی از زحمتتون..

 

پ.ن ١:

         مردم ایران همینن. امتحان کنید. توی پیاده رو از یه آدم میانسال  یا مسن (جوونا و خانما بهتر شدن) سریع بپرسین آقا شمارتون چنده؟ طرف فوری شماره رو  میده و تازه بعدش می پرسه برا چی می خوای!!؟؟

پ.ن ٢:

       به این میگن مهندسی اجتماعی social engineering.

پ.ن ٣:

         این ماجرا صددرصد واقعیست.

 

/ 2 نظر / 11 بازدید
جواد

سلام. در مورد مطلبی که نوشته بودم فرموده بودید : یک سوال داشتم. با این تفاسیر که فرمودید، تفاوت حضور امام زمان(عج) با امامان دیگر چیست؟ جواب : انبياء ، امامان ، اولياي الهي و شهدا در برزخ زنده مي باشند و (( زنده بودن )) نقطه مشترك اين بزرگواران با امام زمان عليه السلام مي باشد. اما تفاوت : امام زمان عليه السلام از همه امامان عليهم السلام به ما نزديك تر هستند زيرا ايشان امام حال حاضر مي باشند در حاليكه ساير ائمه ، امام و پيشواي مردم زمان خودشان بوده اند. وظيفه هدايت انسانها در حال حاضر بيش و پيش از ساير ائمه اطهار متوجه ايشان است در حاليكه چنين وظيفه اي در حال حاضر به عهده ساير ائمه نمي باشد. این مطلبی بود که در جواب سوال شما به ذهنم رسید اگر شما هم مطلبی دارید استفاده می کنم. موفق باشید.

کسی مرا نخواست!!!

همتت جالبه برام ینی امار هر کی رو که بخوای می تونی در بیاری؟ خوش به حالت