بچه غول بیشعور!

 

    یکی ار اولین درس هایی که جادوگرها و ساحرها به شاگرداشون میدن، نحوه ی رفتار با "بچه غول بی شعور" هست. و منظورشون از این بچه غول بی شعور، ضمیر ناخودآگاه آدمه.

1- بچه، برای اینکه منطق سرش نمیشه!

2- غول، برای اینکه قدرت بسیار زیادی داره!

3- بی شعور، برای اینکه کاری به خیر و صلاح شما نداره و صرفا همون دستوری که بهش میدین اجرا می کنه.

درست مثل غول چراغ جادو.

    جادوگرها، و  البته خیلی های دیگه به این موضوع اغتقاد دارن و برای پیشرفت به سوی اهدافشون از این غول استفاده می کنن.

   غول ما همیشه گوش به زنگه! و کمی هم کند. هر جمله ای شما می گید رو میشنوه و بعد از چند بار تکرار اون جمله و تبدیل اون جمله به یک باور برای شما، اونو دقیقا طبق دستور شما اجرا می کنه. فرض کنید من حافظه ی خوبی ندارم. و هروقت که چیزی رو فراموش میکنم، به خودم می گم، من هیچوقت نمی تونم چیزی رو به ذهنم بسپارم! غافل از اینکه غولم داره میشنوه! خب غول بیشعوره! پس نمی فهمه منظورتون از این جمله اینه که دوست ندارید اینجوری باشه. غول بی منطقه و اینو نمی فهمه که هیچ آدم عاقلی نمی خواد که حافظش رو از دست بده. پس در واقع چه دستوری رو برداشت میکنه؟ " من رو به چیزی که گفتم تبدیل کن. من نمی تونم هیچ وقت چیزی رو به یاد بیارم" غول شما فکر می کنه که شما می خواید کسی باشید که گفتید. یعنی می خواید  هیچوقت نتونید چیزی رو به یاد بیارید. خب اونم طبق وظیفش عمل می کنه و دستور رو عملی می کنه و حافظتون روز به روز بدتر میشه!

    پس:

    1- همیشه سعی کنید از گفتن جملات منفی و یا فکر کردن به اون ها خودداری کنید.

    2- خب اگر غول ما انقدر قدرت داره و دستورات ما رو اجرا می کنه، چرا بهش دستورایی که دوست داریم ندیم؟ پس همیشه به چیزهایی که می خواید فکر کنید و در موردشون صحبت کنید.

    3- برای لاغر شدن نباید بگید " من چاق نیستم." بگید "من لحظه به لحظه لاغرتر میشم." و این رو با اطمینان بگید و البته با تکرار. یا مثلا برای حافظتون نگید "من فراموشکار نیستم" بگید: "من حافظه ی بسیار قوی دارم و ازش لذت میبرم." لب کلام اینکه جملاتی که توش از کلمات منفی استفاده می کنید، غولتون رو به اشتباه میندازه. پس: جملات مثبت یادتون نره!

     من پیشتر این طرز فکر رو توی فیلم راز  secret و چند کتاب دیده بودم. البته زیاد جدی نگرفتمش. جدیدا فهمیدم که حتی توی آموزش جادوگری هم یکی از اولین چیزهایی که به شاگردا گفته میشه تا برای درسای بعدی آماده بشن همینه. جالب اینه که تمام قدرت جادوییشون رو در این می دونن که با تمرین و تکرار توانایی این رو پیدا کردن که مستقیما به غولشون دستور بدن.

     من تصمیم گرفتم بهش عمل کنم. ضرری که نداره، داره؟ هیچ اثری هم نداشته باشه، حداقلش با فکر نکردن به مشکلات و مسائل منفی و تفکر همیشگی به خوبی ها، نیکی ها، موفقیت ها، نعمت ها و اینجور چیزا، روحیه مون رو که بهتر می کنه!

    برای شروع،

1- به مدت یک روز، هر فکری که کردید و با معیاری که گفتم منفی محسوب میشه یادداشت کنید. و شب مطالعشون کنید تا بفهمید چه دستوراتی تا حالا به غولتون دادید.

2- با خودتون شرط بگذارید (جادوگرا به این مرحله میگن مشارطه) که مثلا به مدت یک ساعت، امروز جمله ی مثبتی رو برای خودتون تکرار کنید و توی اون مدت به هیچ فکر منفی اجازه ندید که شما رو مشغول کنه به خودش (جادوگرها به این کار می گن مراقبه). از زمان های کوتاه شروع کنید، چون مدتها به خودتون تلقینات منفی کردید و مسلما براتون سخته که یه دفعه عوض بشید. و بعد از اجرا خودتون رو ارزیابی کنید و اشتباهات و نقاط قوتتون رو بنویسید تا بعدا تکرار نکنید ( جادوگرها به اینکار می گن مکاشفه).

3- انتظار نداشته باشید که یه شبه همه چی درست بشه. هرچند این کار از غولتون برمیاد اما باز مشکل رو خودتون درست کردید. سالها برای هزاران بار تفکرات و خیالات منفی کردید و براتون تبدیل به باور شدن. برای اینکه غولتون شروع کنه به اجرا باید جملات مثبتتون انقدر تکرار بشه که به باور تبدیل بشه و جای باورهای منفی رو بگیره. پس صبور باشید و خسته نشید. بعد از اینکه اولین دستوراتتون اجرا شد می بینید که بقیه با چه سرعتی عملی میشن.

   امیدوار باشیم که حقیقت همین باشه و ما هم انقدر تلاش کنیم تا بتونیم دستوراتمون رو به غولمون بدیم و اون اجراشون کنه.

     کسی هست که قبلا این کار رو کرده و نتیجه گرفته باشه؟ کسی هست که این مطلب رو قبول کنه و از همین الان شروع به تمرین کنه؟ کسی هست که مخالف باشه و دلایلی برای ردش داشته باشه؟ لطفا نظر بدید و بگید. برام خیلی مهمه که مطمئن بشم درست فکر می کنم یا دارم اشتباه می کنم.

 

پ.ن:

     نمی دونم به جادو و کلا ماورا الطبیعه اعتقاد دارید یا نه. من معتقدم جادو (نه شعبده) وجود داشته و داره و با آموزش ها و تمرین های خاص برای شناختن خود و پی بردن به نیروها درون و استفاده از اون ها، قابل اجرا میشه.

 

/ 1 نظر / 26 بازدید
eli

daghighan doroste va etefagh miofte.yani khodet b tore kamel tozih dadi,inha hamun asle bavar motlagh va iman dashtan b hadaf va tafakore mosbate k zamire nakhodagah ro sogh mide b samte hadaf