تصمیم

 

    گاهی آدم برای زندگی آیندش برنامه خاصی داره که به نظر هم خیلی خوب میاد و تمام نشونه ها می گن که باید انحامش بدی. خیلی مصممی، خیلی مشتاقی، خیلی پرشوری و به نظر میاد که از همون لحظه تلاش برای رسیدن بهش رو شروع کردی. بلافاصله برنامه ریزی می کنی براش و کارهایی که باید انحام بشه رو لیست می کنی.

   بعد از یه روز پربار برمی گردی خونه. روز اول طبق برنامه پیش رفته و حالا داری کارای که انجام دادی رو تیک می زنی. روز دوم و سوم هم به خوبی پیش می ره و همه چیز حکایت از این داره که موفقق خواهی شد.

    امروز حالم خوب نیست، باید اتاقم رو تمیز کنم، دیشب خوب نخوابیدم و باید جبرانش کنم. شب میشه و لیست کارای اون روز تیک نخورده باقی می مونه.

     مثل اینکه برنامم خیلی سنگینه! یه کم کمتر کار کنم چی میشه مگه؟ فوقش دو روز دیرتر به هدفم می رسم. امروز حوصله ندارم! دو ساعت کار می کنم و تمام. فردا جبرانش می کنم حتما.

    فراموش نکردی هدفت رو. هنوز می دونی که ارزش تلاش کردن رو داره.اما انقد بهانه برای خودت تراشیدی که توشون وظایفت رو گم کردی! بیخیال کار شدی. یه روز حتما دوباره شروع می کنم و تا آخر می ایستم. وقتی که شرایطم بهتر شد. و جالب اینه که دلایلی که برا خودت جور کردی انقدر عجیب و غریب و غیر منطقین که می دونی هیج وقت اون شرایطی که برا خودت پیش نیاز تعریف کردی، محقق نخواهد شد.

     چی می شه که اون همه شوق و ذوق و علاقه یه دفعه نابود میشه و دست از کار می کشی؟ من نمیدونم.

    همیشه می دیدم و می شنیدم که کسایی کا ازدواج می کنن زندگیشون رو غلطک می افته و پیشرفتشون چند برابر میشه. اما نمی دونستم چرا.

     تا الان که خودم نامزد کردم. حالا می دونم چون داره برا منم اتفاق میفته. پیشرفتم سریعتر شده و کاراییم بیشتر.

     مهمترین دلیلش انگیزه پیشرفته. تو یک نفر رو دوست داری و در مقابلش مسئولی. دوست داری بهترین زندگی رو براش بسازی. و این برا تلاش برای رسیدن به هدفت دلیل و انگیزه میشه.

     دلیل دیگش غرورته! تو نمیخوای کسی بدونه که نمی تونی سر حرفات و تصمیمات وایسی. قبلا کسی خبر نمی شد که آدمه پایدار و محکمی نیستی. اما الان فرق داره. کسی هست که از همه جیزت خبر داره و اتفاقا کسیه که طرز فکرش نسبت به تو خیلی مهمه برات. احساس شرم می کنی وقتی از زیر وظایفت شونه خالی می کنی. پس سعی می کنی محکم و پایدار باشی.

    خیلی زندگیم فرق کرده. یه انگیزه ی بسیار قوی هلم میده به جلو. همه چیز روز به روز بهتر میشه.

     خوشحالم.

/ 1 نظر / 47 بازدید
زهرا

دلم شوهر خواست! پس یعنی ازدواج محدودیت نیست؟!!!